Diakonia Życia

Rekolekcje „Święty Akt Małżeński” zgromadziły 15 małżeństw z całej diecezji (a nawet spoza jej granic). Wiele osób było pierwszy raz w życiu na tego typu rekolekcjach małżeńskich i mamy nadzieję, że nie był to raz ostatni.

Odwiedzili nas wspaniali goście biskup pomocniczy naszej diecezji ks. Artur Ważny oraz kierujący wydziałem duszpasterstwa małżeństw i rodzin w naszej diecezji ks. Piotr Cebula.)

Rekolekcje prowadzili Jadwiga i Maksymilian Sterkowiczowie (doradcy życia małżeńskiego posługujący w poradni rodzinnej przy Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni) oraz ks. Józef Bąk (opiekun naszej diecezjalnej diakonii życia).

Piękne to było wydarzenie, przepełnione mocnym nauczaniem o jednym z najpiękniejszych darów Boga dla każdego małżeństwa czyli akcie miłosnym.
Przed nami czas obumierania, ale też czas wzrostu i owocowania na Bożą Chwałę. Zapewniamy o naszej modlitwie za wszystkich uczestników tych rekolekcji.

Fotorelację wykonał Piotr Rogusz.