Get Adobe Flash player
Info

Poprzednia strona

Można obejrzeć najstarszą działającą wersję naszej strony.

Zobacz ...

Kontakt
Diecezjalny Dom Rekolekcyjny
ul. Rekolekcyjna 13
33-190 Ciężkowice
email: dom_rek@diecezja.tarnow.pl

Tel.: +48(14) 6510013
Fax.: +48(14) 6511083
Mob.: +48 503154047

Krakowski Bank Spółdzielczy
09 85910007 0290 0000 1980 0001

Wizyta Ks. bpa Salaterskiego

W piątek 20 maja ks. bp Stanisław SALATERSKI odwiedził Dom Rekolekcyjny, aby się spotkać z ceremoniarzami. Przyjechali oni na swoją ostatni a V-tą sesję Kursu Ceremoniarzy. 120 ceremoniarzy naszej Diecezji przez cały rok formacyjny zdobywało niezbędną wiedzę i umiejętności, aby zadbać i poprowadzić wzorcową liturgię w swoich Parafiach. Ks. Biskup dziękował im za zaangażowanie i zachęcał do pięknej i wytrwałej pracy. Ale także do rozpoznawania w sobie głosu powołania kapłańskiego, gdyż to właśnie z kręgów Liturgicznej Służby Ołtarza pochodzi najwięcej alumnów - późniejszych kapłanów. Ks. Biskup pobłogosławił też Dom Rekolekcyjny i wszystkie pracujące tutaj osoby.

ORAR 2014

Od 30 kwietnia do 4 maja w Domu Rekolekcyjnym trwał ORAR 1stopnia (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin). Organizatorem oazy był Domowy Kościół Diecezji Tarnowskiej. Rodziny przyjechały dosłownie z całej Polski: z Tarnowa, Bochni, Mielca, Brzeska, Dębicy, Opola, Lublina, Krakowa, Wieliczki, Kędzierzyna, Rudy Śląskiej, Mystkowa i Niska.

Pod przewodnictwem Ks. Wojciecha Gałdy rozpoczęliśmy tegoroczne przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć

foto: www.wssd.katowice.opoka.org.pl

W piątek 3 kwietnia 81 dziewcząt przybyło do naszego Domu na ostatnie kursowe spotkanie kandydatek na Przewodniczki Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zajęcia formacyjne prowadzi ks. Mateusz Nowak Asystent Diecezjalny DSM oraz siostra Katarzyna Król służebniczka Dębicka. Rozważając temat obecności Maryi w Kościele dziewczęta przygotowują się do podjęcia posługi przewodniczki w swoich parafiach. Jest to też czas przygotowania się do Diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodych w Tarnowie w Niedzielę Palmową i Diecezjalnej pielgrzymki DSM w Zabawie 10 maja.

foto: www.wssd.katowice.opoka.org.pl

Wielkopostny Raban do kwadratu dla młodzieży z Gimnazjum był organizowany w weekend 28-30marca 2014 r.. Był on równolegle prowadzony ze spotkaniem formacyjnym dla lektorów. Dom tętnił (dosłownie) życiem, śpiewami, modlitwą i uśmiechem młodzieży. Była okazja do spowiedzi i nabożeństwo wieczorne z nocnym czuwaniem. A w sobotę przejmująca Droga Krzyżowa z Adoracją Krzyża. No i potem ciąg dalszy modlitwy refleksji i zadumy.

foto: www.wssd.katowice.opoka.org.pl

Rekolekcje dla ministrantów odbyły się w dniach 21-23.03.2014.Prawie 80 ministrantów z całej Diecezji przybyło do Cieżkowic. Po bardzo pracowitym czasie szkole Liturgii, Konferencji, Mszy św.,wieczornym spotkaniu w kaplicy i Nabożeństwie Drogi Krzyżowej był czas na film. A w sobotę po południu obowiązkowa wizyta i turniej piłki nożnej na hali sportowej w Ciężkowicach. Rekolekcje poprowadził Ks. Maciej Gorgosz

Od piątku 14 marca do niedzieli 16 marca w naszym Domu Rekolekcyjnym modlili się członkowie odnowy w Duchu Świętym. 130 sióstr i braci prosiło Ducha św. o światło i o pomoc. Rekolekcje koordynował Ks. Waldemar Sosnowski.

foto: www.wssd.katowice.opoka.org.pl

Zapraszamy w dniach 22-25 kwietnia 2014 r. na Rekolekcje kapłańskie w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Rekolekcje są organizowane dla rocznika święceń 2009 oraz innych chętnych kapłanów. Poprowadzi je ks. dr hab. Janusz Mastalski, dziekan Wydziały Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Rekolekcjonista znany jest z licznych książek na temat kapłaństwa, min.: Lęki kapłańskie, Pokusy kapłańskie, Wartości kapłańskie. Rekolekcje rozpoczną się 22 kwietnia /wtorek/ o godz. 20.00, a zakończą 25 kwietnia /piątek/ obiadem. Zgłoszenia (księży spoza rocznika 2009) proszę kierować bezpośrednio do Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

Raban 2014

W niedzielę 9 marca zakończyła się sesja modlitewna Akcji Katolickiej w Ciężkowicach. Rozważania przygotował i wygłosił Ks. Jan Bartoszek Asystent Kościelny Akcji, a asystował mu dzielnie ks. Marcin Dyrektor Ośrodka. Bardzo zadowoleni i rozmodleni uczestnicy zapowiedzieli się za rok o tej samej porze. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

Raban 2014

W niedzielę 2 marca zakończył się trzydniowy "Raban" o który prosił papież Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Rio. Prawie 100 osób z całej Diecezji wraz z kapłanami i animatorami zrobiło prawdziwy Raban i duchowy i materialny. Sprzątanie domu trwa już 2-dzień. w już w najbliższą niedzielę. Zawita do nas Akcja katolicka wraz z ks. asystentem Janem Bartoszkiem. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

Strażacy 2013

Zgodnie z planem w dniach od 2 do 4 grudnia odbyły się rekolekcje dla Strażaków z OSP i PSP. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

Zakończyły się rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komuni św. które prowadził ks. dr hab. Marek Kluz. Jednym z Gości tego modlitewnego spotkania był Ks. bp Andrzej Jeż.

Krótką relację można przeczytać na stronach Gościa Niedzielnego., a tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

ORAR II°W dniach 8-11 listopada 2013 r. pod hasłem „OJCZE, NIECH BĘDZIE UŚWIĘCONE TWOJE IMIĘ” dwadzieścia osiem małżeńst z całej Polski przeżywało ORAR II°. Radosnej wspólnocie przewodniczył Ks. Artur Ważny wraz z Anią i Jackiem Nowakami.

Na konferencjach i spotkaniach w grupach poszukiwaliśmy „ideału pary animatorskiej”, czyli małżeństwa, którym kiedyś byliśmy, obecnie jesteśmy lub w niedalekiej przyszłości będziemy - na każdym etapie naszej formacji w Ruchu Światło - Życie. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć i świadectwo.

Zakończył się czas wakacyjnego odpoczynku dla dzieci, młodzieży i rodzin. Z radością i dumą informujemy że w czasie tegorocznych wakacji nasz Dom Rekolekcyjny odwiedziło i skorzystało z różnych form rekolekcji prawie 1000 osób z całej Polski.

Gościliśmy: Oazę Rodzin w ramach Ruchu Światło Życia z Warszawy, z Diecezji Warszawsko-Praskiej. Była też Oaza parafialna z Tarnowa Mościc wraz z ks. Proboszczem Arturem Ważnym. Były siostry służebniczki z Dębicy wraz z dziewczętami i wychowankami na rekolekcjach powołaniowych. Była Oaza Rodzin z Diecezji Tarnowskiej na Rekolekcjach Dialogu Małżeńskiego. Był też turnus wypoczynkowy dla podopiecznych Tarnowskiej KANY połączony z warsztatmi szachowymi. Były wreszcie Rekolekcje dla Rodzin Nowej Ewangelizacji. A pod koniec wakacji grupa młodzieży Ojców Jezuitów z Krakowa odprawiała swoje rekolekcje ignacjańskie.

Za ten błogosławiony i twórczy czas dziękujemy Panu Bogu i wszystkim zaangażowanym ludziom. Bogu niech będą dzięki.

W dniach 2013-04-02 do 2013-04-05 odbyły sie rekolekcje dla kapłanów. Mamy kilka zdjęć, które można zaobaczyć tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęćz tegorocznego Triduum Sacrum.

W dniach 15 do 17 luty 2013 roku odbyły się Rekolekcje dla Akcji Katolickiej - które prowadził ks. Ireneusz Stolarczyk. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć. Czekamy na świadectwa uczestników.

Od 8 do 21 lutego 2013 roku trwała już III Sesja Kursu dla Przewodniczek DSM. Prowadzi go Ks. Mateusz Nowak - diecezjalny duszpasterz DSM. Tym razem hasło brzmiało: „Bądź pozdrowiona, Maryjo, Oblubienico Ducha Świętego!”. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

Zakończyły się tegoroczne Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej. Odbywały się one tradycyjnie w 3 turach w kolejne 3 weekendy adwentowe. Rekolekcje w naszym Domu przeżyło ok 150 szfarzy z terenu całej Diecezji tarnowskiej. Szafarzy odwiedzili i umocnili swoim bogosławieństwem Ksieża biskupi: Ks. bp. Wiesław Lechowicz w sobotę 8 grudnia, i Ks. bp. Andrzej Jeż w piątek 14 grudnia. Tegoroczne Rekolekcje prowadził ks. prałat Stanisław Dutka - Proboszcz parafii bł Karoliny w Tarnowie. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć z rekolekcji.

Ćwiczenia duchowe dla strażaków odbywały się od 3 do 5 grudnia w DDR w Ciężkowicach. Uczestniczyła w nich grupa ponad 40 strażaków z całej diecezji tarnowskiej.Rekolekcje poprowadzili ks. Marcin Krępa kapelan strażaków Dicezji tarnowskiej. Ze swoimi podopiecznymi strażakami z Olesna i Dąbrowy Tarnowskiej w rekolekcjach uczestniczył ks. kapelan Krzysztof Trzepacz. Hasłem ćwiczeń rekolekcyjnych były słowa: „Modlitwa, czyli Adwentowa podróż do Pana Boga wraz z bohaterami Pisma świętego ”. Strażacy mogli wysłuchać specjalnych konferencji, uczestniczyć w nabożeństwach i codziennej Mszy św. Odmawiali również Brewiarz kapłański i uczestniczyli w Drodze krzyżowej. Rekolekcje były zakończone Adwentowym Sakramentem Pokuty, do którego przystąpili wszyscy strażacy. Spotkali się oni także z ks. kpt. Władysławem Kuligiem kapelanem wojewódzkim PSP Krakowa. On też w 2-im dniu rekolekcji odprawił dla strażaków Mszę św. Uczestnicy postulowali, aby takie rekolekcje odbywały się w każdym roku. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć z rekolekcji.

Od 23 do 25 listopada 2012r. w Ciężkowicach trwały rekolekcje tematyczne „Charyzmat Ruchu Światło-Życie”. Prowadził je Ks. Adam Wodarczyk - Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Tutaj można zobaczyć artykuł i galerię zdjęć jakie się ukazały na diecezjalnej stronie Ruchu

Rozpoczął się Kurs Przewodniczek DSM. 120 dziewcząt wzięło udział w trwającej od 19 do 21 października I Sesji tego Kursu. Prowadzi go Ks. Mateusz Nowak - diecezjalny duszpasterz DSM. Hasłem przewodnim tej sesji było: „Bądź pozdrowiona, Maryjo, umiłowana Córko Boga Ojca!”. Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć. Na stronach "Gościa NIedzielnego" ukazał się również artykuł i galeria zdjęć z tego wydarzenia.

Można już zapisywać się na Rekolekcje dla strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz Państwowej Straży Pożarnej. Rekolekcje poprowadzą Kapelani Straży Pożarnej: Ks. Marcin KRĘPA, oraz ks. bryg. Henryk KUCZOB - kapelan strażaków woj. śląskiego. Przewidziane jest także spotkanie i szkolenie z komendantami powiatowymi Państowej Straży Pożarnej. Koszt rekolekcji wynosi 110 zł. Strażacy na rekolekcje zabierają na rekolekcje mundury galowe.

Można już zapisywać się na Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Będą one tradycyjnie w 3 terminach: 30 listopada do 02 grudnia, 07 grudnia do 09 grudnia, 14-grudnia do 16 grudnia. Rekolekcje dla Szafarzy poprowadzi ks. Prałat Stanisław DUTKA - Proboszcz Parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Koszt rekolekcji wynosi 110 zł

W Domu Rekolekcyjnym zainstalowane zostały 4 hydranty wewnętrzne dużej mocy wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. Ta wyczekiwana od dawna i niezbędna inwestycja poprawi znacznie bezpieczeństwo pożarowe Domu i wszystkich naszych drogich gości. Jest to zakończony 1-szy etap koniecznych remontów w Domu Rekolekcyjnym.

We wrześniu planowane są Dni Formacji dla ministrantów młodszych i starszych. W tych pierwszych wzięło udział 17 chłopców z Diecezji. Dni formacyjne dla ministrantów młodszych prowadził ks. Tomasz PIECUCH z Podegrodzia.

W dniach od 7 do września miały miejsce rekolekcje dla narzeczonych połączone z katechizacją przedmałżeńską i dniem skupienia dla narzeczonych. Rekolekcje prowadził ks. Marcin KRĘPA - Dyrektor Domu Rekolekcyjnego, oraz Pani Katarzyna ĆWIĘKA-BERNASIEWICZ. Kolejne rekolekcje dla narzeczonych (ostatnie w tym roku kalendarzowym) są zaplanowane na 2,3,4 listopada. Są jeszcze wolne miejsca.

Zakończył się czas wakacyjnego odpoczynku dla dzieci, młodzieży i rodzin. Z radością i dumą informujemy że w czasie tegorocznych wakacji nasz Dom Rekolekcyjny odwiedziło i skorzystało z różnych form rekolekcji prawie 950 osób z całej Polski. Gościliśmy: Oazy Rodzin w ramach Ruchu Światło Życia z Warszawy (1 stopnia), z Bydgoszczy (1 stopnia), siostry służebniczki z Dębicy wraz z dziewczętami i wychowankami, Oazę Rodzin z Diecezji Tarnowskiej wraz z ks. Pawłem Płatkiem i ks. Stanisławem Bochniarzem (2 turnusy). Pod koniec wakacji grupa młodzieży Ojców Jezuitów z Krakowa odprawiała swoje rekolekcje ignacjańskie. Za ten błogosławiony i twórczy czas dziękujemy Panu Bogu i wszystkim zaangażowanym ludziom

Ćwiczenia Straży Pożarnej w Diecezjalnym Domu RekolekcyjnymW dniu 07 maja 2012 roku na obiekcie Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Założenia taktyczne ćwiczeń polegały na: Prowadzeniu działań ratowniczo - gaśniczych w obiektach sakralnych i użyteczności publicznej. Opis akcji i wypowiedź Ks. Dyr. Domu Rekolekcyjnego można zobaczyć tutaj.

Piorun trafił w drzewo2 maja 2012 roku w czasie wielkiej burzy piorun trafił w wielki dąb znajdujący się niedaleko stacji drogi krzyżowej. Stało się w czasie nabożeństwa dla rekolekcjonistów. Nikomu nic się nie stało.

2012-04-21

Rozpoczęcie prac nad nową stroną, tym razem bez CMS'a.2012-04-01

Awaria strony wykonanej na Joomla.


Strona 1 - 2

góra strony