Up Triduum 2016

Triduum Paschalne 2016

Wzorem lat ubiegłych rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Razem z rodzinami z całej Polski z Domowego Kościoła czciliśmy tajemnicę Eucharystii i ustanowienia Kapłaństwa. Razem z nami modli się w tym roku ks. Maciej Skoczeń. Obowiązkowo podtrzymaliśmy zwyczaj umycia nóg - MANDATUM. W naszej auli była ciemnica. W ciemnicy posąg Chrystusa Frasobliwego wykonany na tę okazje kilka tygodni temu. No i wokół Niego całonocna Adoracja. Później zaczynamy śpiewać Gorzkie Żale i Kompleta.

Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawialiśmy w przed południem w Parku Krajobrazowym - Skamieniałe Miasteczko. Rozważania czytały poszczególne Rodziny biorące udział w Rekolekcjach. Mąż i Żona razem w drodze przez życie. Krzyż dźwigali wszyscy uczestnicy ze sporą pomocą dzieci.

Bardzo przejmujący była Liturgia Wielkiego Piątku. Przeżywaliśmy ja wraz z Rodzinami, które przyjechały na Rekolekcje. Śpiew Pasji św. Jana i opis Męki Pana Jezusa dopełnił obrzęd ukazania i adoracji drzewa Krzyża świętego, "na którym zawisło zbawienie Świata". Będziemy całować i adorować krzyż i Pana Jezusa w grobie pańskim. Grób przygotowała siostra Marcelia.

Liturgia Wiligilii Paschalnej w Wielką Sobotę i Świętą Noc Zmartwychwstania była połączona w naszym Domu z nocnym czuwaniem Kościoła na cześć Zmartwychwstałego Pana. Na tę bardzo uroczystą Liturgię składały się: poświęcenie ognia, poświecenie Paschału i śpiew hymnu pochwalnego o świecy - Exultet, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. i wreszcie Msza św. Wigilii Paschalnej - w czasie, której zabrzmiało po raz radosne Alleluja. A po Mszy św. wyruszyła Procesja rezurekcyjna wokół naszego Domu. Skończyliśmy już po północy.

W niedzielę Zmartwychwstania wczesnym rankiem uczestniczyliśmy w porannej Eucharystii połączonej z Liturgią Godzin - Jutrznią. A potem spotkaliśmy się jako Rodzina Bożych Dzieci przy Wielkanocnym stole. Ks. Maciej poświęcił pokarmy bardzo obficie, hojnie i smakowicie przygotowane przez niezawodne Siostry Służebniczki.

Chwała Panu za wspaniały czas !


1. Wielki Czwartek
2. Wielki Piątek
3. Wielka Sobota
4. Wielkanoc

Całkowita ilość zdjęć: 259 | Ostatnia aktualizacja: 28.03.16 17:53 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc